Mogelijk licht- of geluidsoverlast door fakkelen

29 mei 2024 |Bijzondere voorvallen

Geleen, 29 mei 2024, 20.40 uur – We bereiden ons voor op de laatste onderhoudsstop van Naftakraker Olefins 3, zodat we deze kraker op een veilige manier kunnen sluiten. Een naftakraker is een complexe installatie, die we enkel gefaseerd uit bedrijf kunnen nemen.

Morgen, donderdag 30 mei, wordt het laatste gedeelte van Olefins 3 uit bedrijf genomen. Door deze werkzaamheden is er tussen  08:00 uur en 17:00 uur mogelijk een fakkel boven Chemelot zichtbaar. Dit kan helaas gepaard gaan met licht- en geluidsoverlast. We doen er alles aan om het fakkelen tot een minimum te beperken.

Op Chemelot beschikt een aantal fabrieken over een zogenoemde fakkelinstallatie. Bij storingen en onderhoudswerkzaamheden kun je dat merken: je ziet een grote vlam en soms een rookpluim en er kan geluidsoverlast zijn. Bedrijven willen geen overlast veroorzaken voor de omgeving maar uit veiligheidsoverwegingen is hinder soms onvermijdelijk. 

Eventuele klachten kun je melden via de Milieuklachtenlijn van Chemelot: 0800-0223363.

Heb je vragen over gezondheid, lees dan meer op de website van de GGD Zuid-Limburg.


Wil je weten waarom er op Chemelot wordt gefakkeld? Bekijk dan hier de video die uitlegt wat fakkelen is.